Kövér mégsem hozta nyilvánosságra meakulpázást, amiért Elie Wiesel, aki Erdélyben született, tehát neve magyarul: Eléje Vizel, visszaadta a 2004. június 24-én a Magyar Köztársaság akkori elnökétől, Mádl Ferenctől kapott Magyar Köztársasági Érdemrend nagykeresztjét. Hiába, mindenkinek meg van a maga nagykeresztje! Ugyanis Eléje Vizel mély megdöbbenéssel és felháborodással értesült arról, hogy a magyar Országgyűlés elnöke is részt vett a nyilas eszméket valló erdélyi író, Nyírő József újratemetési kísérletében, mivel azt az "Világ Igazai" között méltán helyett foglaló Román Állam megakadályozott.
Csak a történelmi hűség kedvéért néhány adat:
1937 és 1938 között Román királyság miniszterelnöke Octavian Goga (Resinár, 1881. április 1. – Csucsa, 1938. május 7.) román költő, drámaíró, antiszemita politikus volt, aki Ady halála után megvásárolta a Boncza családtól a csucsai kastélyt. 1913-ban Goga, egy aradi román nyelvű lapban, publikált egy nagy port kavart cikket, mely azzal vádolja a magyar irodalmat, hogy elzsidósodott. Írásában az új magyar irodalmat, a Nyugatot és barátját, Adyt is lezsidózta. Ady Gogának írt válaszában így fogalmazott:
"Hát először is tudni kell, hogy Romániában (...) az arisztokrata leköpi a dzsentrit, a dzsentri a polgárt, a polgár a parasztot, a paraszt a kutyát, a kutya a zsidót. Nincs kedvem itt a románok legszebben fejlett antiszemitaságához magyarázatokkal szolgálni, talán majd máskor, de a román zsidógyűlölet majdnem bizáncian szép."
Mint miniszterelnöknek az volt az elképzelése, hogy a romániai 617 396 főt kitevő zsidóságot Madagaszkárra szállítsák. 1938. január 12-én kormánya 225 222 román zsidót fosztott meg állampolgárságától.
1938. január 31-én a New York Times-nak adott interjújában röviden így fogalmazott:
„Briefly, we have far too many Jews."
1992-ben Gogáról nevezték el a Kolozsváron található Megyei Könyvtárat. Szatmáron és Kolozsvár Monostor negyedében róla neveztek el áltaános iskolákat, továbbá Csíkszeredában egy középiskolát és kollégiumot. A csucsai kastélyban jelenleg is működik a Goga emlékmúzeum. A képen látható menórát, bizonyára a Wiesenthal központjától kapta.
Gogát a miniszterelnökségben Miron Cristea (Elie Cristea Maroshévíz, 1868. július 20. - Cannes, 1939. március. 6.) patriárka követte, aki szintén antiszemita és nácibarát volt. Többször hangoztatta, hogy a zsidók „élősködő paraziták", sőt 1939-ben kormányfőként szintén zsidókat fosztott meg az állampolgárságuktól. 1938. március 28-án, szintén a New York Times idézi Cristea, mint miniszterelnöknek, egy a romániai sajtóban megjelent írását, melyben Cristea röviden így fogalmazott:
„Why should we not get rid of these parasites [Jews] who suck Rumanian Christian blood?"
Csíkszeredán található a 2001-ben létesült "Miron Cristea Patriarka" Művelődési Központ.( Cím: Miercurea Ciuc Str. Petőfi Sándor Nr. 23). A csíkszeredai József Attila Általános Iskola címe 530112 - Csíkszereda, Miron Cristea utca 1. sz. A nácibarát Cristea mellszobra a mai napig áll Gyulafehérváron.
2010-ben a Román Nemzeti Bank emlékérmét bocsátott ki arcmásával:
Hogy Eléje Vizel miért egy nagy keresztet és miért nem egy nagy hatágú csillagot kapott - ez lett volna stílszerű - azt nem tudom.
Mindenesetre így végre szétvált, ami össze sohasem tartozott.